Hakkımızda

Gurbetçiler Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kurucumuz Erol KÖSTEK tarafından 24.05.1985 yılında Pendik-İstanbul’da kuruldu.

 Erol Köstek, 1957 yılında Erzincan’ın Refahiye İlçesine bağlı Çatalçam köyünde beş çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. 23.04.1967 yılında babasını Pendik’te elim bir tren kazası sonucunda kaybetti. Zor bir çocukluk dönemi geçirdi. İlkokulu ve ortaokulu köyünde, Ticaret lisesini ise Erzincan’da Vakıflar Talebe Yurdu’nda kalarak bitirdi. Ülkenin içinde bulunduğu siyasi çekişmeler ve kaos ortamından dolayı tahsiline devam edemedi. Ekmeğini kazanmak ve hayata tutunabilmek amacıyla 1975 yılında İstanbul’a geldi. Pendik’te bir lokantada bulaşık yıkamak ilk işi oldu.

En İyilerin Tercihi

38 Yıllık Tecrübe

24.000 M2 Üretim Alanı

120 Kişilik Ekip

Daha sonra Sedef Gemi Endüstrisinde muhasebe elemanı olarak 27 ay çalıştı. Vatani görevini tamamlamak için işinden ayrıldı. Askerlik dönüşü Sedef Gemi kurucularından Merhum Cemil GÜRLEK’in öneri ve destekleri ile STFA İnşaat’ın bünyesinde gittiği Libya- Misurata’da dört yıl çalıştı. Bu süreç hayatının dönüm noktası oldu ve Libya dönüşü kendi işini yapmaya karar verdi.

Kurucumuz Erol Köstek o sıralarda tesadüfen tanıdığı ve hala yardımlarını esirgemeyen daha sonra Gurbetçiler Plastik’inde isim babası olan Yılmaz Vural İlhan’ın yönlendirmesiyle, hiç bilmediği bir sektör olan PLASTİK ürün imalatına başlamaya karar verdi, bir adet plastik enjeksiyon makinesi alarak Pendik’te kiraladığı 100 m² lik küçük bir atölyede işe başladı.

Yılmaz Vural İLHAN Bey, Plastik üretimini, paketlemeyi, maliyet yapmayı, teklif vermeyi, kalıp yapmayı öğreterek ve bizleri destekleyerek şirketimizin temel taşlarını yerleştirdi, zaman içinde ailemizden biri, ailenin ağabeyi oldu.

Şirketimiz Ülkemiz için yeni bir ürün olan PASPAYI’ları imal etmeyi planlamış, üretmiş ve bugün dünyanın dört bir yanına hizmet etmektedir. Libya’daki Proje Müdürü olan Özgün Dumrul’un plastik Paspayların tanıtılması ve piyasada pazar payı edinilmesinde katkısı büyük olmuştur. Sürekli olarak katıldığımız uluslararası fuarlar ve yakın iletişim ile sektörde kendine pazar payı edinen ve kendi müşteri portföyünü oluşturan şirketimiz bugün Tuzla- Kimyacılar Organize Sanayi Bölgesindeki 20.000 m² kapalı ve 4.000 m² açık alanlı tesiste faaliyetine devam etmektedir.

38 yıldır sağlam temeller üzerinde yükselerek bugünlere gelen firmamız, plastik sektöründe; 4 adet Patentli ve 3 adet Faydalı Model tasdikli, PASPAYI®, KAROAPP®, KÜMBET KÖR KALIP®, MONODUCT®, TÜNEL SEGMENT®, RAYTUT®, GEOANKRAJ®, NOZUL FİLTRE®, YORUM KALIP® olmak üzere 10 adet marka tescilli 1.500’ün üzerinde ürün gamı ile başarılara imza atarak büyümesini istikrarlı bir şekilde devam ettirmektedir.

Öğrenmek, araştırmak, geliştirmek şirketin temel özellikleri arasında yer almaktadır. Başarılı ve güvenilir bir marka olmak hizmetlerinin odak noktasını oluşturmaktadır. Amerika Kıtasından Avustralya ’ya uzanan altı kıtanın tamamında hizmet ağı ile etki alanını dünya geneline yaymaktadır. Bugün şirketimiz Erol Köstek ailesi, emektar yönetim ekibi ve 120 personeli ile 60 ülkeyi aşkın ülkeye aktif ihracat yaparak ülkemize hizmet etmektedir.